Výstavy

9. července 2007 v 6:47 | Fishy |  Troška kultury :-)
Tak včera jsme teda byli pro změnu za kulturou :-) Navštívili jsme Dalího výstavu v galerii U Bílého jednorožce. Moc se mi líbila, přestože těžiště výstavy bylo v pozdějších pracech, a já preferuju období cca 40. let, ale tak aspoň jsem se podívala na Dalího zase z jiné stránky, než z té mé oblíbené :-) Nejvíce mě zaujal asi cyklus Božská komedie, až jsem se rozhodla si ji někdy letos po sto letech přečíst znovu.

Ve stejném domě je výstava děl Alfonse Muchy, takže tu jsme navštívili taky, to jsem si prostě nemohla ujít. Mám moc ráda secesi, a hlavně právě Muchu. Výstava představuje poměrně rozsáhlý výběr z jeho díla, od známek a bankovek přes pohlednice, plakáty, až k velkým obrazům. Nemůžu než vřele doporučit :-) Galerijní obchod v tomto domě je rovněž celkem slušně zásoben reprodukcemi a jiným zbožím :-)

Abychom využili toho, že jsme se donutili vyjít z domu, zašli jsme i do Staroměstské radnice na výstavu SPORT FOTO 2007 (vstup zdarma), která byla dost zajímavá, musím říct, ačkoli nějaký zrovna extra fanoušek sportovní fotografie nejsem :-) Ale jestli půjdete kolem, stavte se tam. No a výpravu za kulturou a krásami Prahy jsme završili výstupem na věž Staroměstské radnice, odkud vám posílám dva obrázky :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama