Únor 2008

Jakpak to jde? :-)

29. února 2008 v 7:22 | Fishy |  Obyčejný život
Tak co, holky moje, jak se máte? my jsme měli úplně úplně perfektní víkend v Brně, s bratrancem Davidem, jeho přítelkyní a dceruškou Sofinkou :-) Dneska večer nebo zítra vám sem dám fotky :-) Pracovní týden už nebyl tak slavný, nějak se toho docela nahrnulo, takže pondělí úterý a středa byly záhul, ale všechno jsem myslím hezky zvládla a dokonce dostala i pěknou kytičku, ale pst :-)

Včera jsme měli se Stuartem dovolenou, a to proto, že jsme mu šli na cizineckou policii vyřídit potvrzení o přechodném pobytu. Jestli můžete, vyhněte se tomu!!! Já těm zvěstem o cizinecké policii nevěřila, ale je to děs! Strašně málo přepážek, takže fronty, šoatné značení jaký lísteček si máte vzít... Dorazili jsme před devátou, vystáli prní frontu, paní nám řekla, že máme špatný lísteček, v 10 jsme si vzali druhý lísteček, před náma 23 čísel, ve 12 bylo před náma ještě pořád 10 čísel a kromě jedné úřednice šly všechny (dvě) na oběd, a to měli jen do dvou! Naštěstí se to pak trochu pohlo, takže po 4 hodinách čekání jsme si odbyli svých 10 minut a šli. Ještě tam budeme muset jednou kvůli pobytu a jednou kvůli svatbě, nemůžu se dočkat :-( No ale pak jsme šli na oběd a hned vedle té restaurace byl outlet Comtessy, tak jsem si fakt spravila náladu :-) Mám super džínové bermudy asi za 200, černou koženou bundu za 590(!!!) a ještě takovou flitrovou černou kabelku, ta stála skoro litr, ale je super :-)

Večer jsme měli schůzku s provozním z té restaurace Stará doba, jak tam chceme hostinu, a budeme ji tam mít, je to tam super a byl moc milej a všechno se nám dost hodilo, ale těch peněz co to bude stát!!! No tak co už, aspoň tu naši svatbu hezky oslavíme :-)

Tak já teď vyrážím do práce, ale slibuju, že o víkendu budu psát a přidám i teda nějaké fotky :-)

Hostina - update :-)

20. února 2008 v 12:39 | Fishy |  Svatba
Tak to vypadá, že hostinu nakonec budeme mít TADY! Co na to říkáte? IMHO je to hrozně romantický :-)

The Worst Celebrity Diets

19. února 2008 v 9:39 | Fishy |  eDiets!
Trendy diets are fleeting; they come just as fast as they go. But last year, some of the craziest diets came to light and won't soon be forgotten, thanks to their celebrity supporters. There were so many bad diets, but we searched high and low to find candidates for our "worst celebrity diet hall of fame" for 2007. Here are the winners.

Hostina...

19. února 2008 v 9:39 | Fishy |  Svatba
Včera jsem dostala zprávu z restaurace, kterou jsme měli vybranou pro hostinu, že ji majitel bude v nejbližší době prodávat, a že tudíž nám těžko můžou zamlouvat termín a tak, když kdo ví, co s tím udělá nový majitel. Je to hrozná škoda, bylo by to tam úplně perfektní. No a jiné hospody v příslušných místech jsou docela malé. Budeme mít nejméně 50 hostů, a většina jich má kapacitu na svatby tak do 40. Rozeslala jsem už x e-mailů, ale nějak se nikdo neobtěžuje mi odpovědět - to jako nechtějí kšeft nebo co? No ale příští týden to budeme případně obvolávat a tak, zatím máme teda pár vytipovaných, tak snad to dobře dopadne. Náhodou nemáte někdo zkušenosti s velkou svatební hostinou na Praze 2, co? :-)

Svatební bižuterie :-)

17. února 2008 v 15:59 | Fishy |  Svatba
Tak jak jsem slíbila, vyfotila jsem tu korunku a náhrdelník, co jsem si koupila na svatebním veletrhu :-) Tu ruku tak mám proto, že se mi nechtělo ten náhrdelník zapínat. Kromě přiblblého úsměvu si můžete všimnout i čerstvého melíru :-)

Ahoj :-)

13. února 2008 v 10:34 | Fishy |  Obyčejný život
Vím, že jsem pár dní nenapsala, ale bylo to náročné :-) V sobotu jsme byli na svatebním veletrhu v hotelu Diplomat, donesli si domů asi milion letáků a spoustu inspirace. Březen už bude ve znamení seriozních rezervací :-) A koupila jsem si korunku a štrasový náhrdelník, příležitostně vyfotím :-)
V neděli jsme byli teda na svíčkové, a v restauraci Excelsior se nám moc líbilo. Tenhle týden ještě půjdeme do dvou, ale už mám ověřený termín a domluvenou schůzku na příští pondělí s provozním.
Včera byl obzvlášť busy den :-) jednak mám už schválené téma rigorosní práce, takže se do toho můžu pustit :-) a jednak mám vybranou látku na šaty a ve čtvrtek mám rande se švadlenou :-) Pak napíšu víc :-) Jo a Stuart má totálně překopané dávky inzulínu, o víkendu začne, tak an něj budu muset dávat pozor, je to složité.
Příští týden už budeme o něco blíže svatbě, a to i v přípravách, takže doplním článekeček do svatební rubriky :-) A tímto odpovídám na dotaz - ne, svatební stránku nemáme, mě stačí můj blog :-)
Tak hezkou půlku týdne, a já budu psát víc :-)

Tak zase víkend před námi...

8. února 2008 v 13:27 | Fishy |  Obyčejný život
Těšíte se? :-) Já docela jo, hlavně že si odpočinu od práce a přijdu na jiné myšlenky. Občas mám pocit, že tu nemám co dělat, a měla bych jít jinam, a občas si říkám, že fakt půjdu... No nic, no :-)
Víkend bude přiměřeně náročný, a konečně půjdeme otestovat tu restauraci :-) Doufám, že vy se taky budete mít dobře, že zvládnete všechno učení nebo jiné resty, co vás čekají, a že se nikdo nebude trápit ani kvůli chlapům, ani kvůli jídlu! :-)

Tetování :-)

7. února 2008 v 10:25 | Fishy |  Obyčejný život
No teda to mě těší, že vás tak zaujala moje kérka :-) Nechala jsem si to udělat ve dvaceti, ani už nevím proč, s kámoškou jsme se na tom nějak dohodly, ona si pak nechala takovej obrazec vzadu na krk, a nebolelo nás to ani jednu :-) No a ještě jsem se nepochlubila, ale určitě vám sem brzo nějakou fotku teda dám :-) Jo a taky plánuju svatební šaty tak, aby to bylo vidět, když už v tom nebi teda budu :-) Uvažovala jsem, že na svatební den bych kolem toho mohla nalepit pár štrasových kamínků (možná je budu mít i kolem očí), že bych to jako ozdobila, ale to se ještě uvidí :-) Večer do tohohle článku teda doplním fotku :-)

9 Ways to Feel Deliciously Sexy Now

6. února 2008 v 6:13 | Fishy |  eDiets!
When was the last time you felt deliciously sexy? Been a while? We understand. In a world of deadlines, stress and size-0 models ambushing you from every cover, channeling your inner goddess can prove, well, difficult. If it's been a little too long since you've felt a little sassy, we've got you covered. Here are nine real-world way to feel sexy now!

Novoroční předsevzetí - hodnocení

4. února 2008 v 8:30 | Fishy |  Obyčejný život
Tak máme za sebou první měsíc nového roku, tož je na čase, abych si letmo zhodnotila moje úsilí při plnění novoročních předsevzetí :-) Takže:
1. Napsat rigorózní práci, složit samozřejmě i rigorózní zkoušku, a pyšnit se titulem JUDr. - No, tak už brzo půjdu na první konzultaci, tak snad už konečně něco začnu. Ideálně bych ji chtěla do léta odevzdat, ale to se uvidí.
2. Dostat se na kombinované bakalářské studium v oboru Teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK (no, aspoň to zkusit :-)) - Příští úterý jdu podat přihlášku a pak si zarezervovat termín na NSZ.
3. Od září chodit do jazykovky na francouzštinu, pokud možno na přípravu na státnice - učím se, učím, takže v květnu při rozřaďovačkách se uvidí :-) No a přidala jsem si to, že v listopadu chci udělat zkoušku na ILEC.
4. Vdát se :-) :-) :-) - No tak tohle zatím plním nejlíp!!! :-) :-)
5. Dostat se na svůj první cíl - 60 kg, stanovit si rozumný druhý cíl, a ten splnit - přestala jsem držet dietu, nevážím se (možná se zvážím kontrolně třeba za měsíc), tak nevím, ale tak prostě na takový konkrétní cíl kašlu, no, a je mi nejlíp :-)
6. Cvičit každý den aspoň 45 minut - Každý den necvičím, tak 5x týdně, ale zato mnohem dýl než 45 minut.
7. Trávit každý den tak, abych mohla večer spokojeně usnout a být na sebe pyšná :-) - Tak tady jsou ještě rezervy, dost často se zaseknu u nějaké počítačové hry, nebo tak, ale tak no budiž, no :-)
No a co vy, a vaše předsevzetí, jestli jste si nějaké daly?

Fab Abs: 10 Best Exercises!

2. února 2008 v 7:02 | Fishy |  eDiets!
The first step is changing the way you view your ab work. Too many people are under the impression they're going to reduce their midsection. Abdominal exercises aren't going to reduce the area -- they actually develop the muscles. Another common mistake is that many people make is doing too much, too often, Raphael explains. "One of the biggest misconceptions that people make is that they need to work five or six days a week to get their abs looking good. They also think they have to perform 15 sets. In reality, the muscles are like any other muscle group that needs to recover from any type of workout in order to make progress. Your ab workout shouldn't take you more than 12 minutes, three days a week." Ironically, if you don't know what you're doing, you can actually do more harm than good. Take sit-ups for example. This popular ab-perfecting move can lead to back and neck injuries if you don't have proper form. Sit-ups also work more of the hip area than the abdomen, Raphael points out.
It's crucial to build strong ab muscles... and not just for aesthetic purposes. The core of the body is the abs and the lower back, which is the "center of the universe" on the body. "All of the strength of the rest of the body stems from the core," he says. "It also helps as far as improving balance and flexibility and reducing injury. Having weak abs and a weak lower back is an invitation for injury." In addition to working the abs with Raphael's 10 best ab exercises, he stresses the importance of healthy diet and regular cardio exercise. Before you can achieve a flat stomach, you need to reduce overall body fat.
Here the 10 most effective abdominal exercises. Raphael suggests that beginners start with the Ab Crunch and Reverse Ab Curl.

Dobré ráno :-)

1. února 2008 v 5:55 | Fishy |  Obyčejný život
Dneska jsem vstala ještě dřív než obyvkle, dokonce před budíkem, ale výjimečně se mi nezdály žádné špatné sny, tak jsem se hezky vyspala :-) Snad budu ještě čerstvá večer na fit kickboxu :-) Jak se máte a co plánujete na víkend?
Jé neplánuju nějak velmi moc, musíme uklízet, hlavně šatnu a v ledinčce :-) V sobotu pojedeme k mamce s prádlem a navštívit našeho milovaného pejska, který se zase bude samou radostí točit dokola až upadne :-) Doma odpo mě čeká "lekce francouzštiny", pár nových slovíček z právnické angličtiny (do seznamu zkoušek a kurzů, kterými bych si letos chtěla zvýšit kvalifikaci, přibyl ILEC - International Legal English Certificate), samozřejě budu vařit večeři, no a tak :-) V neděli budu cvičit (stepper a posilování), měli jsme jít testovat restauraci co máme vytipovanou na svatební hostinu, ale ehm, týden před výplatou to nějak nepůjde :-) Takže to až příští víkend :-) No a konečně bych chtěla dočíst ten časopis Paměť a dějiny (je fakt obsáhlý), a měly bych se podívat na témata na rigorozní práci - 12.2. jdu na konzultaci už dohodnout téma a konkrétní postup, něco mám načrtnutého, ale třeba mě napadně ještě něco k tou, nebo úplně jiného, nebo tak :-) A podle toho, kolik budu mít času, tak si možná na chvilku sednu za šicí stroj :-)

Tak to vypadá že pořádně nic nedělám, ale vždycky mi víkend tak uteče... Ale aspoň se hezky vyspím, a hlavně, ze všeho nejvíc, se těším na dva dny se Stuartem :-)