Moje hubnutí

Tož další dietka, doufám, že už poslední

7. září 2008 v 7:37 | Fishy
No jo, co jsme před svatbou zhubla, je zpět, k tomu jedno svatební kilečko a dvě líbánková, zkrátka, přibrala jsem. Takže s návratem do normálního živta přišel čas se pořádně hlídat - v normálu nemám problém s udržováním, ale na hubnutí to chce víc disciplíny. Takže můj ambiciozní plán je zhubnout 10 kg za 100 dní, a zvládnu to, i kdyby, no já nevím, i kdybych měla třeba počítat kalorie :-)
Tak vzhůru do toho :-)

Moje hubnutí :-)

19. července 2008 v 6:35 | Fishy
Po 2 týdnech pravidelného a poměrně zdravého jídla jsem se postavila na váhu, a zjistila sem, že od Vánoc, kdy jsem s dietou sekla, jsem přibrala 2 kila. To je náhodou málo, když jsem občas jedla jak prase :-) To bude cvičením :-) Ale ty dvě nebo tři kila musí do svatby dolů. Mám na to přesně pet týdnů, tak to myslím není nerealistický požadavek :-)
No a potom se třeba přiblížit k mému novému, vysněnému cíli :-) když to půjde, uvidíme :-)
Takže pravidla jsou jednoduchá:
 • každý den aspoň 600 g ovoce a zeleniny
 • maximálně 180 g sacharidů
 • maximálně 40 g tuků
 • 5 - 6 jídel, nic mezi nimi
Tak mi držte palce :-)

Jídelníčky

23. ledna 2008 v 5:33 | Fishy
Nemám už sílu řešit tak strašně ty jídelníčky. Ani slu, ani chuť, ani čas. Budu prostě jíst málo, zapisovat si to průběžně a kalorie sčítat následně. Mám teď hodně jiné práce doma, s přípravami na ty věci, ke kterým jsem si dala novoroční předsevzetí, v práci samozřejmě... Ne že bych kašlala na hubnutí, ale prostě budu jíst malinko, a konec.

Dotaz na kalorie

27. prosince 2007 v 16:14 | Fishy
Mám takový dotaz, pro vás s více zkušenostma :-) Kolik kalorií může mít plátek kuřecí šunky nebo 30% eidamu? moje váha takový množství nezváží, tak se mi to blbě odhaduje :-(

Tak jak pokračuju?

17. listopadu 2007 v 15:39 | Fishy
Tak od mého rozhodnutí dietu už tolik nehrotit uplynulo pár dní, jak to teda zatím jde? Jím v podstatě pořád stejně dle navyklého schématu - snídaně je jogurt s müsli a kafe, svačina je ovoce nebo müsli tyčinka, oběd je maso se zeleninou, o víkendu trochu přílohy, svačina je zelenina, a večeře je většinou kousíček toho, co vařím Stuartovi a salát nebo obloha. Do toho byly za 4 dny pár prohřešků - včera jsme měli víno a výbornou zmrzlinu a ve čtvrtek jsem měla na snídani dva koblížky :-)
Váhu fak nevím - poprosila jsem Stuarta, aby ji schoval, protože jsem se vážila strašně často :-) Ale kalhoty furt sedí :-) Říkám si, kdybych "v nejhorším případě" nějakou dobu zůstala tak jak jsem, tak to není tak hrozný :-) Co se týče cvičení, snažím se každý den dělat něco, i dkyby to byla jen půl hoďka na stepperu. Včera jsem byla plavat a nešlo mi to tak dobře jako dřív, když jsem chodila plavat pravidelně. Ale aspoň mám motivaci trénovat, a taky mě nebudou bolet záda :-) Tak se mějte, a ať vám to taky jde :-)

V polovině!

10. listopadu 2007 v 5:46 | Fishy


Tak asi i díky tomu včerejšímu jídelníčku jsem v polovině :-) Tak teď hlavně vydržet a nepolevit....

Zase další změna v dietě?

2. listopadu 2007 v 6:37 | Fishy
Tak holky, poslední dobou to nebylo moc dobrý. Jídelníčky naprosto nevyvážený, snaha sníst co nejméně už od rána pak ústila v o to větší množství jídla večer, těch pár dní co jsem držela kalorický limit 550 kcal jsem byla unavená, a výsledek? Půl kila dole. A kromě únavy taky návaly sebelítosti :-( Tak to ne. Už jsem zhubla docela dost, a i když vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta, zkusím to zase pomalou, zdravou cestou. Ale doopravdy! Dokonce jsem si už i schovala váhu, abych se neděsila a hlavně nevážila 5krát denně :-) Tak mi držte palečky :-)

Pomalu, ale jistě!

25. října 2007 v 5:55 | Fishy

Tak už jsem skoro v polovině :-)

Ach ach, dieta, dieta...

19. října 2007 v 10:11 | Fishy
Tak holky, musím se nad sebou zamyslet :-) Trošku u té diety polevuju... Musím říct, že jsem se myslím naučila jíst správné potraviny, ale ta kvantita... A hlavně někdy večer... Ne že bych se přejedla nějak brutálně, ale řeknu si třeba že si dám něčeho jen jednu lžíci, a dám si toho půl talíře. Nebo si pak jdu večer třeba v devět vzít ještě bilý jogurt s oříškama... A pak zas některej den nejím nic nebo skoro nic. Chudák organismus pak neví co má dělat a co čekat, a výsledkem jsou různé trávicí obtíže a váha stojí...
Takže takhle ne. Vrátím se zase ke svým pravidelným tříhodinovým intervalům. Začnu něčím do hodiny po probuzení (a ne tak jakože snídat a svačit dohromady až v práci v devět a doma jen kafe), a budu se přesně držet toho, co si řeknu že sním a kdy. A končit budu večeří, v případě, že půjdu ten den spát ve svůj obvyklý čas (což je někdy před desátou, potřebuju hodně spánku a vstávám před šestou). A při vaření nebudu tolik uždibovat :-) Stejně není důvod, sůl, koření a jiné ingredience mám naštěstí v oku :-)
A abychom se drželi staré pravdy o malých cílích, neřeknu si, že spokojená budu jen, když už tyhle zásady v životě neporuším. Ne, já budu spokojená, když to zvládnu dneska a o víkendu. V pondělí vám napíšu, jak se mi dařilo, tak mi držte palečky! :-)

Vyzkoušeno

17. října 2007 v 9:12 | Fishy
Tak jsem vyzkoušela dva produkty, se kterými jsem spokojená, tak bych vám ráda něco napsala.
První produkt většina z vás zná, jde o čaj z listů senny.
Koupila jsme ho v lékárně, nestál moc, ale kolik, to si nepamatuju. jedná se o projímavý čaj, u mě zabral perfektně (měla jsem mírnou zácpu a nafouknuté břicho), akorát jsem to ne úplně dobře načasovala, takže mě to probudilo asi ve tři v noci :-) Vím, že odvodňuje, takže jsem ještě navýšila pitný režim. Ráno byla váha o něco nižší, a toto číslo tam zůstalo, nevrátilo se to druhý den zpátky :-) Použila jsem ho pak ještě jednou. Je návykový, takže nepít ani často ani dlouho :-) Můžu doporučit, ale s mírou a rozumem!!!
Další produkt je GS Enerix N157®:
Jedná se o směs vitaminů a dalších látek, sestavená za účelem dodání chybějící energie. Mám jak dlouhodobý, tak krátkodobý účinek. Je to trochu dražší, ale když se to rozpočítá, tak jednak tableta vyjde na 10 Kč. Začala jsem tablety užívat před 10ti dny, a jsem s přípravkem spokojená. Cítím se líp, a to hlavně ráno a večer, kdy jsem jinak byla úplně mrtvá. Takže taky doporučuju :-)
Máte s těmito produkty zkušenosti? A jaké?

Další hladovka?

17. října 2007 v 8:58 | Fishy
Tak holky, včera jsem zase držela hladovku, a musím říct, že jsem se cítila dobře, a večer jsem na sebe byla pyšná, a ráno mi skoro bylo líto dát si snídani... Ale dala jsem si ji, samozřejmě, vím, že jíst se musí, málo a často, ale upřímně řečeno, občas bych radši snad ani nejedla...
Jak jsem tu kdysi dávala to logo "Act the way you want to be and soon you will be the way you act", tak mám skoro pocit, že něco podobného se u mě děje. Tak dlouho jsem odolávala svým chutím a návalům hladu, jedla v malej porcičkách a často a zdravě, až už nemám na jídlo ani moc chuť, sladké, slané ani smažené mě netrápí, a hlad jsem měla snad jen ty dva dny, kdy jsem držela hladovku. A to ještě jen malej a jen chvíli :-)
Dneska jsem si teda dala 3 bonbony z bonboniery, ale nemám ani výčitky ani tak něco, vím, že tři malý bonbonky úplně stačí, a že si to holt vynahradím přidáním dalších 10ti minut cvičení do mého večerního programu.
Jinak se cítím dobře, akorát jsem byla trošku bez energie, ale pomohl mi produkt, o kterém napíšu v dalším článku. Ale to je u diety normální, ne?
O víkendu se zvážím a příští týden vám sem zase dám Weight loss tracker, a uvidíme :-)
Tak ať se vám daří, a hezkej den! :-)

HUBNU!!

5. října 2007 v 7:46 | Fishy
Tak holky, váha se konečně zase pohnula :-) Mám z toho samozřejmě hroznou radost, přestože vím, že mě čeká ještě strašně dlouhá cesta. Dnešní ráno, kdy se ručička váhy pohla TĚSNĚ pod 70 kg jsem si ale připadala zase o něco blíž svému cíli! Jednou budu fakt thin! :-)
Tady máte ještě můj Weightloss Tracker. Je samozřejmě ještě na 70kg, přestože už je to o malilinko míň :-)

Povzbuzení

12. září 2007 v 11:54 | Fishy
Na těchto stránkách jsem našla v jednom článku super odstavec:
A desire to achieve a goal weight doesn't necessarily mean that it's possible or beneficial. Everyone's different, but for most people it's not realistic to expect more than a 10-15% reduction of your initial weight. Realize that your personal worth is not measured by the scale. Contrary to the messages that our culture conveys, your body weight is not totally under your control. Make modest changes in your eating and exercise, and try to accept (not necessarily like) the weight loss that occurs. Try to keep in mind that your weight is just one factor that describes you. It doesn't define you.
Překlad:
Touha dosáhnout cílové váhy neznamená, že to jde, nebo že je to prospěšné. Lidé jsou různí, ale pro většinu lidí není realistické očekávat snížení váhy o více než 10 - 15% té původní. Pamatujte si, že vaše hodnota se neměří na váze. V rozporu s tím, co naše kultura trvdí, vaše váha není zcela a naprosto pod vaší kontrolou. Dodržujte přiměřené změny ve vašem jídelníčku a cvičebním režimu, a snažte se akceptovat (když už ne spokojit se s) váhovým úbytkem, který to přinese. Snažte si pořád uvědomovat, že vaše váha je jen jeden faktor, který vás popisuje. Netvoří vás výhradně.
Co si o tom myslíte?
A ještě jedno motto na závěr:

Ach jo :-(

12. září 2007 v 6:31 | Fishy
Jsem na sebe strašně naštvaná :-( Od té chvíle, kdy jsem se dostala na 71 kg jsem se ani nepohla :-( Přitom jím pořád stejně, dokonce si i ubírám z porcí (dneska zas dám po nějaké době jídelníček), a ono nic :-( Včera jsem z toho byla už tak frustrovaná, že jsem si večer dala Siestu. Samozřejmě jsem na sebe byla naštvaná ještě víc, navíc jsem už oplatku neměla minimálě 3 týdny, a myslela jsem, že už to půjde, ale... Ach jo. Nejradši bych se na to vykašlala, dala si těstoviny, nebo křupavej celozrnnej rohlík, nebo třeba smažák, co byl včera v kantýně na oběd, ale nedám si to... Pokud chci dobře vypadat (jako na obrázku třeba), musím se víc snažit, a vydržet!!!Vážení

5. září 2007 v 6:10 | Fishy
Tak jsem to nevydržela, a ačkoli jsem chtěla se vážit až po měsící od tohohle článku, zvážil jsem se :-) A protože jsem byla celkem potěšená, tady máte můj Weight Loss Tracker:

Měsíc diety pryč, "přísný měsíc" přede mnou

20. srpna 2007 v 6:14 | Fishy
Tak budu-li počítat začátek své diety na dobu po návratu z Anglie, měsíc už je pryč. Jak vidíte z Weight Loss Trackeru, nějaký úbytek tam je, ale malý, a cesta je ještě dlouhá. Dovolím si tedy zhodnotit co se mi za poslední měsíc povedlo, a co naopak ne:
 • Alespoň malý váhový úbytek
 • Naučila jsem se jíst pravidelně
 • Omezila jsem sacharidy, aniž bych byla příliš hladová nebo slabá
 • Většinu času teď opradu přemýšlím, co do té pusy dám :-)
Oproti tomu ale:
 • Nedokážu si jídelníček držet, když vyjedu "z normálu" - stres, nemoc, víkend u příbuzných...
 • Doteď jsem neměla ustálený režim dne, takže ještě nedokážu vyhradit přesný čas v týdnu cvičení a dodržet to - cvičím když mám čas
 • Sladkosti přeci jen občas jím, ale to srazím na max. jednu týdně
Taky mně normálně deprimuje časté vážení. Rozhodla jsem se tedy pro tento postup - odteďka budu držet měsíc dietu opravdu pořádně. Žádné návštěvy nebo tak mě nečekají, takže se na to budu maximálně soustředit. Až se konečně úplně uzdravím, přesně si vyhradím čas na cvičení. Další vážení tedy probehně až 20.9. - a není to pro mě sranda, nemyslete si, budu si to muset asi uložit jako zkoušku pevné vůle :-) - a pokud bude výsledek hezký a zajímavý, tak se něčím odměním :-) Čím, to se ještě uvidí :-)

Věděli jste, že...

7. srpna 2007 v 8:15 | Fishy
 • Borůvky velmi pozitivně působí na zrak?
 • I svačinka by měla obsahovat všechny složky jídla, tzn. bílkoviny, sacharidy a tuky?
 • Čaj z borůvkové natě udržuje v klidu hladinu krevního cukru?
 • Rozmarýn uklidňuje nervy, odstraňuje nadýmání a působí močopudně?
 • Čaj roibos obsahuje železo, a tudíž působí proti chudokrevnosti?
 • Banány mohou být nápomocné při prevenci cévních mozkových příhod?
 • 100g cukety má pouze 80 kJ?
 • Malé lístky přiléhající k hlávce květáku mají ještě více minerálů a vitamínů než bílé růžičky?
 • Vhodně připravená polévka před hlavním chodem je skvělým dietním pomocníkem, a zahustit ji lze i rozmixovanou vařenou zeleninou?
 • Nejvíce vody obsahují salátová okurka, chřest, ředkvičky, rajčata a meloun?

Zdravé pomazánky, apod.

3. srpna 2007 v 12:00 | Fishy
Doporučuju vaší pozornosti výrobky společnosti SIVO spol. s r.o., hlavně pomazánky pod názvem "Svačinka". Já jsem si po dlouhé době koupila houbovou (jedla jsem tyhle věci před několika lety jako vegetarián), a už se těším, až si ji zařadím do jídelníčku, tipuju na odpolední svačinku :-)

Výrobce uvádí:
"Naše výrobky neobsahují žádná chemická činidla,cholesterol, GMO suroviny, cukr a většina je vhodná bezlepkovou dietu. K solení používáme výhradně mořskou sůl. Receptury námi vyráběných potravin jsou sestavovány tak,aby naše výrobky působily harmonicky na lidský organismus a nenarušovaly jeho bioenergický systém. Od října 2004 vyrábíme některé výrobky z našeho sortimentu také v BIO kvalitě."

Koupíte je v různých prodejnách zdravé výživy.

Mimochodem, chodíte někdo do těchto prodejen? Já jsem jejich kouzlo "znovuobjevila" s dietou, a ráda si tam vybírám různé nové věci :-) A snažím se upřednostňovat české výrobce.

Uhaste žízeň

3. srpna 2007 v 7:43 | Fishy
Pár tipů z časopisu DIETA

7 důvodů proč pít:
 1. Dostatečné množství tekutin zajišťuje správnou látkovou výměnu, dobrou funkci ledvin, odstraňování odpadních látek, tělesnou i duševní svěžest.
 2. Při nedostatečném příjmu tekutin se snižuje celkový tělesný výkon, mentální funkce, dochází k vyšší unavenosti, bolesti hlavy, kloubů, poruchám ledvin, v nejhorším případě může dojít až ke kolapsu krevního oběhu.
 3. Voda je rozpouštědlem mnoha látek, které přijímáme a významně se uplatňuje v metabolismu.
 4. Řada civilizačních chorob může být prvním příznakem nebo následkem déletrvajícího nedostatečného pitného režimu.
 5. Pokud chcete mít krásnou pokožku, měli byste pitný režim dodržovat. Lidská poožka bývá spolehlivým indikátorem toho, jak je pitný režim dodržován. Pokud je přísun tekutin stabilně nízký, tvoří se rychleji vrásky a kůže je již na pohle suchá a šedivá.
 6. Tělo vodu potřebuje také jako chladící kapalinu, brání tedy přehřátí organismu procesem pocení.
 7. Nedostatek vody může způsobovat zácpu.
Pravidla pitného režimu
 • Je nutné pít rovnoměrně v průběhu celého dne, a to již od rána.
 • Nečekejte, až budete mít žízeň, to je již projevem mírné dehydratace.
 • Zvažte, jaká tekutina se stane základem vašeho pitného režimu, základem by měla být dostatečně kvalitní čistá voda nesycená. Jedině ta je vhodná pro všechny bez rozdílu. Vhodnost ostatních nápojů se liší v souvislosti s potřebami konkrétního organismu, probíhající aktivitou, zátěží, počasím, apod.
 • Důležité je, aby zvolená voda měla prokazatelně vyvážený obsah minerálů.
 • Omezujte přímou konzumaci většího množství silně perlivých vod. Volný CO2 může narušit proces zažívání a vyvolávat potíže.
 • Omezujte konzumaci slazených limonád a kolových nápojů. Jsou bohatým zdrojem cukru a jejich konzumace může citelně ovlivnit denní příjem energie. U dětí může v mnoha případech i za obezitu.
 • Se zvýšením denní zátěže zvyšujte i spotřebu tekutin.
 • Jako nejvhodnější tekutiny pro horké počasí jsou čistá voda nebo nakyslé či nahořklé nápoje. Sladká chuť pocit žízně zvyšuje.
 • Ovocné "nektary" by neměly tvořit hlavní část denního příjmu tekutin, vyrábějí se totiž zředěním již jednou vylisované ovocné dřeně pitnou vodou.
Tak na zdraví! :-)

Nákupy

1. srpna 2007 v 11:32 | Fishy
Tak jsem se vrátila z nákupů, mj. mám lněné semínko BIO, Psyllium a Vincentku. Chtěla jsem i sušené brusinky, ale prý budou mít ovoce na váhu až v září. No, třeba je uvidím někde jinde.

Vincentku jsem si hned aktivně a statečně nalila, a není to tak hrozné :-) Je to prostě slaná minerálka :-) Tak snad udělám něco pro detoxikaci svého organismu.
 
 

Reklama