Ruční práce

Vytvořte si doplňky úplně sama!

25. října 2007 v 13:58 | Fishy

Jistě si ještě vzpomenete, když jste si jako malá holčička ráda navlékala korálky. Stačilo vzít vlasec, nůžky a různě tvarované pestrobarevné korálky. Jeden velký červený, tři malé bíle, jeden velký červený a tak dále...

Byla jste schopna u toho sedět celý den a výsledek? Nádhera!

Proč tedy utrácet tolik peněz za drahé šperky a bižuterii, když si můžete během vašeho oblíbeného televizního seriálu udělat své vlastní a jedinečné! Zimní sezóna nám s sebou přináší i spoustu příležitostí, jak ozvláštnit svůj vzhled skvělými doplňky.

Protože podzimní a zimní období bude v duchu tmavých barev, co se týká oblečení, barevné a hravé šperky tedy rozhodně sehrají svou úlohu, a to docela podstatnou.
Jak na to? Ze všeho nejdůležitější je inspirace. Vezměte kamarádku a vyražte do centra obhlídnout trendy v náhrdelnících a náramcích. Nevynechejte ani takové obchody jako je např. Swarovski. I zde se můžete nechat inspirovat tvary a barevností, které přinášejí obrovskou škálu možností.

Až vás políbí múza, sežeňte vlasec, nůžky a hlavně... hlavně korálky! Aktuálně jsou v módě různé tvary krystalů, ovoce, květin a ornamentů stejně tak, jako obyčejné kulaté.
Kombinujte! Jak tvary, tak barevnost! Nezapomínejte na zlaté a stříbrné doplňky. V kurzu je i jednoduchost. Sežeňte si zajímavě řešenou šňůrku a k ní připevněte pár zajímavých korálků. Tvořit můžete také pomocí uzlíků. Mezi korálky tak vzniknout několika centimetrové vzdálenosti, které vytvoří zajímavý vzorek.


Zdroj fotografií: Jewelrysupply.com
Zdroj textu: Moda.cz

Vyrábíme glycerinová mýdla

19. srpna 2007 v 8:19 | Fishy

Voňavá, barevná, malá i velká, všelijak tvarovaná mýdla jsou současným hitem. A může si je vyrobit prakticky každý, kdo je trochu zručný a má bohatou fantazii.

S největší pravděpodobností brzo vyzkouším :-) Ráda bych udělala něco hezkého do konce roku, abych to pak mohla dát jako vánoční dárky :-) Vyrábíte někdy vánoční dárky (nebo i jiné dárky samozřejmě :-)) samy? Hlasujte v anketě! :-)

Filetové háčkování

6. srpna 2007 v 7:47 | Fishy
Tak abyste si nemyslely, že furt jenom sedím a držím dietu :-)

Filetové háčkování je jedna z nejjednodušších a nejtradičnějších technik háčkování. Základní vzor představuje v podstatě síťku z prázdných čtverečků, ve které je vzor tvořen plnými čtverečky, jak vidíte na tomto obrázku:
Tvorba filetových deček je velice nenáročná, potřebujete pouze vzor (může být i na jednobarevnou křížkovou výšivku), přízi na háčkování a háček vhodné síly. Já nejradší pracuju se Sněhurkou nebo Kordonetovou přízí č. 15. Technicky je filetové háčkování naprosto jednoduché - stačí vám umět dlouhý sloupek a řetízkové oko.

Pokud si pořídíte některý z časopisů zaměřených na háčkované doplňky, zcela jistě v něm několik předpisů na filetové vzory najdete - je to stálice :-) tyto časopisy také obvykle obsahují malou školu filetového háčkování s názornými obrázky. Asi nejčastěji používaným vzorem je růže.

Až získáte trochu praxe, můžete se pustit i do složitějších věcí, např. nepravidelných okrajů a síťových vzorů, jako vidíte na začátku ubrusu zde:
Po dohotovení filetové dečky je nutné začistit okraj, např. krátkými sloupky, ale možno i volánky nebo pikotkami, jak se vám líbí :-) Následně dečku naškrobíte a vypnete. Menší dečky stačí vypnout po okrajích, větší, zejména kruhové, je nutné vypínat od středu, jak doufám vidíte zde: :-)
Tato dečka samozřejmě není filetová, ale obsahuje velice tradiční ananasový vzor. Vyfotila jsem ji proto, že to byla zrovna jediná napnutá dečka. :-) Po uschnutí stačí vyžehlit, a je to :-)

Filetovou techniku lze použít i na tvorbu různých doplňků, jako jsou pásky, šály, šátky, apod. Pro hubnoucí dodávám - není lepší způsob, jak strávit hodinu, která vám zbývá do svačiny :-) :-) :-)

Háčkované dečky

24. července 2007 v 19:05 | Fishy
Minulý měsíc jsem uháčkovala dvě dečky, jejichž obrázky vám tu předkládám :-) Obě vyfasovala Stuartova maminka, a úplně ji to dojalo, věřili byste tomu? :-) Těším se, až si konečně nějakou uháčkuju do nového bytečku, ale to musím nejdřív nějaký mít, že :-)

Tak ty dečky:
Líbí? :-)

Jedny šaty každý den

4. července 2007 v 10:58 | Fishy
Není to tak dávno, asi dva měsíce, co jsem objevila úžasný blog o šití a hlavně o šatech, A Dress A Day Jeho majitelka, Erin, je úžasná paní, a já ten blog čtu hrozně ráda, protože má švih a vtip. Píše o šatech, které šije, které nosí, které vidí kolem sebe, o kterých se jí zdá... Inspirovala mě ke koupi několika "vintage" střihů, a už se nemůžu dočkat, až podle nich něco ušiju (asi až v novém bytě, ale, teď není zrovna moc čas a už vůbec ne prostor). Pokud se chcete taky pokochat a pobavit, vzhůru do toho! :-)
 
 

Reklama