Sport a cvičení

Jste závislí na cvičení?

7. března 2008 v 8:17 | Fishy
Když milujete sportování, je to skvělé. Tělo má rádo pohyb a vy pak můžete mít rádi svoje tělo. Někdy ovšem láska k pohybu přeroste v posedlost a lidé tráví ve fitness centrech několik hodin denně. Co je ještě normální a co už překračuje hranice? Zdá se, že tolik proklamovaný zdravý životní styl začíná sklízet plody úspěchu. Do fitness center chodí stále více klientů. Ti se z mnoha různých důvodů stávají téměř závislí na cvičení a někdy dokonce na svých instruktorech.
Zdroj: FITSTYL

Kickbox

4. prosince 2007 v 13:48 | Fishy
Tak holky, musím vám říct, že to včera bylo super. zahřívací část sice byla tak intenzivní, až mi to bralo dech, ale jak jsem se trošku srovnala, tak to pak šlo :-) Nácvik prvků a kombinací byl fakt legrace :-) Protáhla a procvičila jsem si strašně moc svalů, včetně zádových, a skvěle jsem se odreagovala :-) Jediné co bych vytkla je to, že na tak velký počet cvičících byl sál celkem malý, a zejména šatny tedy mrňavé :-) Ale jinak hodiny s Máriem v Delroy´s Gym vřele doporučuju!! :-)

Energetický výdej

25. října 2007 v 6:00 | Fishy
Zdroj: Merrylinka

Obezita vzniká dlouhodobým nepoměrem mezi energetickým příjmem a výdejem. Proto je důležité zaměřit se i na složku energetické spotřeby čili na pohyb. Pohyb je nedílnou součástí redukce váhy, a tak zařaďte pohybovou aktivitu do Vašeho každodenního života. Věřte, že se budete cítit tělesně i psychicky lépe a Vaše nadbytečná kila začnou ubývat rychleji. Pokud snižujete svoji nadváhu pouze úpravou jídelníčku, ztrácíte 75% tukové a 25% svalové hmoty. Pokud však přidáte i pohyb, úbytek svalové tkáně je jen minimální (do 5%). Pohyb navíc snižuje chuť k jídlu, odstraňuje psychické vyčerpání a únavu, zlepšuje náladu, fyzickou kondici a přispívá k celkové duševní svěžesti. Zkuste to a uvidíte!
Click na celý článek! :-)

Pár článku o cvičení z iDNES - Co si o tom myslíte?

4. září 2007 v 6:18 | Fishy

Kalanetika

24. srpna 2007 v 19:30 | Fishy
Kalanetika je klidné cvičení pro muže i ženy, které je zaměřeno na celkové posílení a protažení těla. Učí tělo správnému postoji a při správném a cíleném cvičení vyrovnává svalové disbalance, které vznikají automaticky při běžném používání našeho těla. Cvičí se při pomalé hudbě a počet cviících bývá omezen.
Kalanetika je vhodná pro všechny, kdo se chtějí naučit své tělo fungovat správně i když zrovna necvičí. Pro ty z vás, kdo nechcete nebo nemůžete při cvičení zatěžovat klouby, nebo bolestivé partie po zranění či s problémy pohybového aparátu. Pro vás, kdo se chcete naučit vnímat své tělo a práci jeho svalů. Pro všechny, kdo chtějí své tělo zpevnit, vytvarovat a protáhnout ať již z estetického, nebo z funkčního hlediska. Na věku naprosto nezáleží.

Hlasujte v anketě!

7. srpna 2007 v 7:27 | Fishy
Zajímaly by mě vaše preference, tak prosím hlasujte v anketě a případě nechte nějaký doplňující komentík :-)
 
 

Reklama